Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Pasowanie na czytelnika

Dzień 23 października na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy I szkoły podstawowej. Tego dnia zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Uroczystość rozpoczęła się od cześci artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy IVa i IV b pod kierunkiem wychowawczyń Magdaleny Kopciuch i Anny Nowaczyk.

Następnie wicedyrektor Sławomir Skudzawski i biblitekarz szkolny Dorota Kaźmierska dokonali pasowania uczniów na czytelnika symbolicznym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki.

Na zakończenie apelu bibliotekarz Dorota Kaźmierska zaprosiła wszystkich uczniów do korzystania z zasobów bibliotecznych.

Uczniowie klasy pierwszej przeszli do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznanli się z regulaminem biblioteki , z pracą bibliotekarza i z akcjami prowadzonymi w miesiącu październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych . Na zakończenie wizyty w bibliotece szkolnej pierwszoklasiści  wypożyczli wybrane przez siebie książeczki.

                             

         


Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (International School Library Month ) – od 2008 roku cały miesiąc październik jest poświęcony dla bibliotek szkolnych.
W bieżącym roku szkolnym z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbyła się:
 pasowanie na czytelnika - uczniowie klasy I szkoły podstawowej,
 akcja „Wyłącz TV. Poczytaj”,
 akcja „Podaruj książkę bibliotece”,
 wystawa poświęcona książce.

   

Zapraszam !!!


Nowe książki!

Bibliotekarz szkolny zaprasza uczniów szkoły do wypożyczania nowych książek, które zostały zakupione w ramach projektu  Narodowego Programu Rozwoj Czytelnictwa. 


            


Biblioteka szkolna - nowości!

Tym razem w sposób szczególny zapraszam dziewczyny

        


Kolejna porcja książek

Zapraszam po kolejne książki, tym razem polecam...

      


Nowości w bibliotece!

Zapraszam uczniów klas gimnazjalnych nie tylko po lektury, ale również po nowości, które pojawiły się  w naszej bibliotece.  Na początek książki Małgorzaty Musierowicz z cyklu "Jeżycjada".

    

Zapraszam! 


 

Spotkania czytelnicze " Cała Polska czyta dzieciom"


Bibliotekarz szkolny serdecznie zaprasza uczniów szkoły podstawowej na spotkania czytelnicze w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom".  Spotkania będą odbywać się w czwartki o godz. 730 .


Spotkanie z bajką


Bibliotekarz szkolny serdecznie zaprasza uczniów szkoły podstawowej klasy I i II na spotkania z bajką. Spotkania będą odbywać się we wtorki na piątej godzinie lekcyjnej.