PROJEKT „DEUTSCH PLUS”

PROJEKT „DEUTSCH PLUS”

 Na początku września nasza szkoła wybrana została jako jedna z dwustu placówek w Polsce do realizacji projektu „Deutsch Plus”, stając się tym samym szkołą partnerską Goethe Institut. Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Polsce a jego celem jest zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego, stworzenie silnej sieci szkół oferujących naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie, zapewnienie wysokiego poziomu kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć oraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów w realizację projektów i konkursów.

W związku z przystąpieniem do projektu 18 września odwiedziła nas studentka z Niemiec Antonia, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas siódmych i ósmych. Antonia opowiedziała młodzieży o sobie i swoim życiu w Berlinie, przygotowała prezentację oraz quiz wiedzy o Niemczech oraz sprawdziła swoją wiedzę o naszym kraju w quizie przygotowanym przez siódmo- i ósmoklasistów. Uczniowie przygotowali stacje zadaniowe ze zdjęciami miast, kodami qr z muzyką, zwierzętami i pytaniami dotyczącymi specjałów kuchni polskiej oraz elektroniczne koło fortuny. Antonia była pod wrażeniem różnorodności quizu i szczerze przyznała, że jego rozwiązywanie sprawiło jej dużo przyjemności. W podziękowaniu za wizytę wręczyliśmy naszemu gościowi podziękowanie i drobny upominek, nasi uczniowie natomiast otrzymali drobne gadżety z logo projektu przygotowane przez Goethe Institut.

Wizyta studentki z Berlina była pierwszą aktywnością wynikająca z podpisania umowy o współpracy z Goethe Institut. Taraz czekamy na kolejne zadania.