Rajd szlakiem Kompanii Powidzkiej 1918r.

Rajd szlakiem Kompanii Powidzkiej 1918r.

XX Rajd Szlakiem Kompanii Powidzkiej za nami. Mimo nie najlepszej pogody uczestniczyło w nim aż 175 osób. Wśród uczestników byli uczniowie szkół z Powidza , Witkowa i Orchowa, studenci , dwóch przedszkolaków i wielu dorosłych, a wśród nich cała rzesza absolwentów szkoły z Powidza. Na rajd przybyli m.in. mieszkańcy Witkowa, Strzałkowa, Słupcy, Gniezna, Trzemeszna , Poznania i oczywiście Powidza. Cel rajdu jest niezmienny – przypomnienie wydarzeń z grudnia 1918 roku oraz oddanie hołdu wszystkim powstańcom wielkopolskim, w szczególności zaś członkom Kompanii Powidzkiej (Patron szkoły). Po uroczystszym rozpoczęciu rajdu , którego dokonała pani dyrektor szkoły Grażyna Niedzielska i wójt Gminy Powidz pan Jakub Gwit oraz odczytaniu listu od senatora RP Roberta Gawła- członka Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, uczestnicy udali się pod pomnik ,,Ojcom naszym”, gdzie zapalili znicze i oddali hołd uczestnikom powstania. Następnie cała grupa pomaszerowała do Anastazewa. Jak co roku postoje były przygotowane w stałych punktach : w Przybrodzinie, w Ostrowie Starym w świetlicy wiejskiej, przy wiatraku w Rusinie, w lesie nad jeziorem ( tam pan leśniczy przygotował ognisko) oraz w Anastazewie. Na mecie na uczestników czekała smaczna grochówka oraz pokaz pirotechniczny przygotowany przez lokalnych (powidzkich) kibiców Lecha Poznań. To było ostatni punkt rajdu, następnie autobusami piechurzy wrócili do Powidza, gdzie nastąpiło zakończenie imprezy.

Zdjęcia Bartosz Zgorzelski

            


 XIX Rajd Szlakiem Kompanii Powidzkiej za nami. Był to rajd rekordowy . Uczestniczyło w nim 180 osób. Wśród uczestników byli uczniowie ze szkół z Powidza, Ostrowitego i Orchowa, studenci , dwóch przedszkolaków i wielu dorosłych wśród, których była cała rzesza absolwentów szkoły w Powidzu. Na rajd przybyli m.in. mieszkańcy Powidza, Witkowa, Strzałkowa, Słupcy, Gniezna, Trzemeszna, Poznania.

  

Cel rajdu jest niezmienny – przypomnienie wydarzeń z grudnia 1918 roku oraz oddanie hołdu wszystkim powstańcom wielkopolskim w szczególności członkom Kompanii Powidzkiej (Patron szkoły). Po uroczystszym rozpoczęciu rajdu, którego dokonała pani dyrektor szkoły, uczestnicy udali się pieszo do Anastazewa. Jak co roku postoje były przygotowane w stałych punktach : w Przybrodzinie, w Ostrowie Starym w świetlicy wiejskiej, przy wiatraku w Rusinie , w lesie nad jeziorem - tam pan leśniczy przygotował ognisko oraz w Anastazewie.

     

    

Na mecie na uczestników czekała smaczna grochówka oraz pokaz pirotechniczny przygotowany przez lokalnych (powidzkich) kibiców Lecha Poznań. To był ostatni punkt rajdu. Następnie autobusami piechurzy wrócili do Powidza gdzie nastąpiło zakończenie imprezy.

     

     

Do zobaczenia za rok.