Wycieczki rok szkolny 2017/2018

Wycieczki rok szkolny 2017/2018

Rajd w Nieznane

  

           


Wycieczka do Gołuchowa


Jedną z atrakcji Ferii w szkole była wycieczka do Gołuchowa zorganizowana 22 lutego dla uczniów od klasy IV SP. Wyjechaliśmy o godz. 8.30 i około 10.00 dojechaliśmy na miejsce. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia zamku, który swą świetność zawdzięcza przede wszystkim Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej, która dokonała przebudowy istniejącej wcześniej budowli i sprowadziła do Gołuchowa liczne zbiory sztuki.
Następnie przeszliśmy do Ośrodka Kultury Leśnej, w którym obejrzeliśmy ciekawe zbiory Muzeum Leśnictwa, a potem wybraliśmy się na spacer zakończony spotkaniem z żubrami w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt. Oprócz żubrów żyją tam również dziki, daniele i koniki polskie.
Dopisała nam piękna pogoda, wycieczka była bardzo udana, do Powidza wróciliśmy ok. godz. 15. Naszymi opiekunami były panie D. Kubów, K.Woźniak, D. Wareńczak oraz p. S.Skudzawski.

                                    


Wycieczka do Torunia

     W dniu 20 października 2017 r., klasy VI, VII i IIG uczestniczyły w wycieczce do Torunia.
     Wpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki "Młyn Wiedzy". Tam bawiąc się poznawaliśmy zjawiska przyrodnicze, a dzięki nim rozwijaliśmy umiejętność logicznego myślenia, ćwiczyliśmy umiejętności manualne, konstrukcyjne i koordynację psychoruchową.

  

Kolejnym punktem naszego planu było spotkanie z panem Andrzejem Araźnym i poznaniem jego pracy na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika na wydziale biologii i ochrony środowiska. Tam zwiedziliśmy ogródek meteorologiczny i przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci.Na koniec naszej wycieczki po Toruniu, uczestniczyliśmy w warsztatach laboratoryjnych "Chemia w Małej Skali". Młodsza grupa poznawała tajniki reakcji kwasowo - zasadowych, starsi zaś powtarzali najważniejsze doświadczenia przed egzaminem gimnazjalnym.

           

   Szczęśliwi, choć zmęczeni wróciliśmy do Powidza, okupieni w pierniki.


 Wycieczka do Biskupina

Dnia 21 września 2017 r. uczniowie klas IV, klasy V oraz część uczniów klasy VI udało się na XXIII Festyn Archeologiczny pod hasłem „Bogowie Wojny” do Biskupina. Głównymi bohaterami festynu byli wojownicy, których uczniowie mogli oglądać na polu bitwy. Uczestnicy wycieczki byli pod wielkim wrażeniem bitwy.  W wojskowych obozach można było bliżej poznać uzbrojenie wojowników. Ponadto można było podziwiać stoiska poświęcone archeologii oraz zobaczyć jak dawniej wyglądało codzienne życie   ludzi.

                             


Rajd rowerowy dookoła Jeziora Powidzkiego

Dnia 23.09.2017r. uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym dookoła Jeziora Powidzkiego, organizowanym przez Unię Nadwarciańską. Naszymi opiekunami byli pani Grażyna Niedzielska , pani Dorota Wareńczak oraz pan Radosław Czapliński.
Nasza sobotnie przygoda rozpoczęła się na rynku w Powidzu, gdzie dołączyliśmy do grupy z Kosewa. Stamtąd ruszyliśmy razem przed siebie, dookoła naszego wspaniałego jeziora.
Po przejechaniu kilkunastu kilometrów dojechaliśmy do Kosewa. Tam zjedliśmy pyszny żurek i kiełbaski z grilla. Braliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Unię Nadwarciańską, w którym główną nagrodą był rower, jednak nikt z naszej grupy go nie wygrał. Otrzymaliśmy drobne nagrody i upominki w postaci dzwonka do roweru i kubka. Rozwiązywaliśmy także quiz na temat naszego powiatu. Gdy byliśmy już najedzeni i pełni energii, wyruszyliśmy w dalszą drogę. Niestety, pogoda nam nie sprzyjała, padało i to coraz mocniej. Najpierw jechaliśmy drogą, a następnie wjechaliśmy do lasu. Trasa stawała się coraz trudniejsza z powodu deszczu i wiatru. Kiedy wyjechaliśmy z lasu ,byliśmy w Smolnikach Powidzkich.
Zmoczeni, przemęczeni, ale pełni wrażeń i szczęśliwi, że pokonaliśmy prawie 43 kilometry, dotarliśmy do Powidza.
Gdyby nie t pogoda, rajd byłby udany na 100%, ale i tak było naprawdę super.

Sprawozdanie przygotowała Małgorzata Kuczyńska uczennica klasy VI.