Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

Szanowni Rodzice

Po dokonaniu kalkulacji kosztów związanych z wyżywieniem dzieci w szkole i przedszkolu stawka dzienna wzrasta

od dnia 10 lutego 2020r z 2.20zł do 2.60zł w szkole, natomiast w przedszkolu z 5.10zł do 5.30zł.
(śniadanie 1.59zł, obiad 2.65zł, podwieczorek 1.06zł).

Wysokość opłaty uiszczana jest do 15 każdego miesiąca w poniedziałki i wtorki od 8.00 do 10.00.

 świetlica szkolna czynna :

700 - 1500

Kierownik świetlicy szkolnej

mgr Magdalena Lauer

Wychowawcy:

mgr Anna Nowaczyk

mgr Magdalena Metler

      Świetlica szkolna prowadzi  szereg zajęć dydaktyczno- wychowawczych, które  wpływą na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży.
Przeprowadzane są zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów, odbywają się także zajęcia praktyczno- techniczne rozwijające zdolności manualne na przykad owady i zwierzaki z serduszek oraz nakrętek, girlandy z zajączków oraz doświadczenia z cukierkami Skittles, farbowanie tulipanów na różne kolory, sianie rzeżuchy, kwiatów, rzodkiewki oraz koperku, a także udział w zabawach, między innymi zabawa „Easter egg hunt”, czyli polowanie na jajka wielkanocne. Odbyło się też wielkie gotowanie: uczniowie podzieleni zostali na grupy i uczyli się jak przygotować sałatkę warzywną. Efekt końcowy był zdumiewający …… w planach kolejna sałatka, tym razem owocowa…

                         

Wychowawcy świetlicy przeprowadzają pogadanki o tematyce profilaktycznej, zdrowotnej, o bezpieczeństwie w szkole, w domu, na boisku itp. 

Gdy pogoda dopisuje uczniowie wychodzą na spacery oraz do fit parku, a gdy za oknem pada deszcz wybierają się do sali komputerowej na seans wybranej bajki lub filmu .