Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

 świetlica szkolna czynna :

700 - 1500

Kierownik świetlicy szkolnej

mgr Magdalena Metler

Wychowawcy:

mgr Anna Nowaczyk

mgr Dorota Kaźmierska

mgr Tomasz Tritt

      Świetlica szkolna prowadzi  szereg zajęć dydaktyczno- wychowawczych, które  wpływą na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży.
Przeprowadzane są zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów, odbywają się także zajęcia praktyczno- techniczne rozwijające zdolności manualne na przykad owady i zwierzaki z serduszek oraz nakrętek, girlandy z zajączków oraz doświadczenia z cukierkami Skittles, farbowanie tulipanów na różne kolory, sianie rzeżuchy, kwiatów, rzodkiewki oraz koperku, a także udział w zabawach, między innymi zabawa „Easter egg hunt”, czyli polowanie na jajka wielkanocne. Odbyło się też wielkie gotowanie: uczniowie podzieleni zostali na grupy i uczyli się jak przygotować sałatkę warzywną. Efekt końcowy był zdumiewający …… w planach kolejna sałatka, tym razem owocowa…

                         

Wychowawcy świetlicy przeprowadzają pogadanki o tematyce profilaktycznej, zdrowotnej, o bezpieczeństwie w szkole, w domu, na boisku itp. 

Gdy pogoda dopisuje uczniowie wychodzą na spacery oraz do fit parku, a gdy za oknem pada deszcz wybierają się do sali komputerowej na seans wybranej bajki lub filmu .