Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018

Wycieczka do Piotrowic

11 grudnia wybraliśmy sie do Piotrowic. Czekała na nas Ekipa Św. Mikołaja. po powitaniu spędziliśmy kilka chwil w zagrodzie zwierząt, karmilismy alpaki, kozę i osiołki. Następnie czekała na nas sala zabaw z licznymi atrakcjami. Dzwonek Mikołaja zwabił nas do następnej sali, Mikołaj przeczytał nam kila zagadek i opowiadanie świąteczne. Po słodkim poczestunku dekorowaliśmy pierniczki i chatkę z piernika. Wróciliśmy z prezentami od Mikołaja i uśmiechem na twarzy.

            

        


Mikołaj 

Dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na grudniowego gościa. Mikołaj nie zapomniał o grzecznych przedszkolakach. Odwiedził nas 6 grudnia i przyniósł drobne upominki.
Mikołaj bardzo lubi dzieci i sport dlatego też jeszcze raz zawitał do dzieci w niedzielne popołudnie. Bacznie przyglądał się jak dzieci radzą sobie w konkurencjach sportowych. W niedzielę 10 grudnia dzieci wraz z rodzinami uczestniczyły w spotkaniu "Mikołaj na sportowo".

                  


Wycieczka dzieci z klasy"0" do Balczewa

7 grudnia wybraliśmy się do Balczewa. Znajduje sie tam firma Plast-Mar zajmująca się recyklingiem tworzyw sztucznych. Braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej.
Firma w nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach prowadzi zajęcia, których celem jest pogłębienie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnej środowiska człowieka oraz praktyczne poznanie procesu recyklingu.

         


Przedstawienie teatralne oraz wizyta niezapowiedzianych gości

"Zajęcza chatka" to kolejne przedstawienie teatralne, które mogły zobaczyć przedszkolaki.
Przygody głównego bohatera bardzo podobały się najmłodszym widzom.
Tego samego dnia do przedszkola z niezapowiedzianą wizytą przyszli strażacy. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat pracy strażaka, zobaczyły strój, mogły też przymierzyć strażacki kask. Dziękujemy bardzo za tą praktyczną lekcję strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu.

             


Mikołajki w zerówce

6 grudnia tradycyjnie już z wizytą w najstarszej grupie pojawiły się koleżanki i koledzy ze starszych klas, dzieci otrzymały słodycze. Po obiedzie dzieci odnalazły niespodzianki od Rady Rodziców Przedszkola.

      


Andrzejki w "zerówce"

29 listopada odbyły się w zerówce zabawy andrzejkowe. Dzieci słuchały opowieści o zwyczajach andrzejkowych o pochodzeniu wróżb i wspólnie bawiły się w różne wróżby.

     


Andrzejki

Ostatni dzień listopada był w przedszkolu dniem bogatym w atrakcje. To czas na zabawy andrzejkowe i wróżby. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych spotkały się razem na wspólnym świętowaniu. Przedszkolaki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, wróżyły z wosku i bawiły się na dyskotece andrzejkowej.

            


Światowy Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie swoje święto ma Pluszowy Miś. Urodziny Misia obchodzimy w przedszkolu wraz z pluszowymi przyjaciółmi. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne spotkały się razem na wspólnej zabawie. Były gry, konkursy, dyskoteka i wiele innych atrakcji.

                  

 


Pasowanie na Przedszkolaka


Na początku listopada dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obchodziły ważną uroczystość jaką jest Pasowanie na Przedszkolaka. Tego dnia do przedszkola przyszli rodzice a uroczystego pasowania dokonała p. dyrektor Grażyna Niedzielska.
Po części artystycznej i wręczeniu dyplomów oraz pamiątek wszyscy spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamy.

        


Specjalny gość w zerówce

27 października mieliśmy w zerówce specjalnego gości. Odwiedziła nas P. Kinga Wrzosek, mama naszego kolegi Antosia. Pani Kinga opowiedziała o swojej pracy, przekazała informacje o zasadach bezpieczeństwa w pobliżu domu, przy drodze. Na zakończenie pokazała nam jak można zbierac odciski palców.  

    

   


Spotkanie przedszkolaków z policjantami


Dnia 16 października w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz rozdali odblaski.

         


Spotkanie z policjantami

Dnia 16 października w zerówce z niespodziewaną wizytą przybyli policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze.

      


Przedstawienie teatralne

Przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pod tytułem: "Kaczka Cudaczka". Aktorzy z krakowskiego teatru Art-Re odwiedzili nas w piątek 13 października. Humorystyczna sztuka bardzo podobała się małym widzom. 

       


Dzień Chłopca

Z okazji Dnia Chłopca dzieci z dwóch grup przedszkolnych spotkały się na wspólnej zabawie. Były gry, konkursy i dyskoteka. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły.


         


 Dzień chłopca w zerówce