Aktualności

Aktualności

News


Zakończenie Szkoły Podstawowej w Powidzu

03.07.2020

 „Jesteś jak ptak, który ulatuje prosto w chmurę,
już nigdy nie wrócisz tu naprawdę.”

    Słowami z książki „Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz” Lisa See 25 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej.


    Ostatni dzwonek w Szkole Podstawowej w Powidzu usłyszało szesnaście osób.


Oliwia Bocheńska
Wiktoria Chmielecka
Krzysztof Choryan
Krzysztof Gryc
Małgorzata Kuczyńska
Martyna Kuczyńska
Oskar Lipczyński
Oliwier Migdał
Milena Piotrowska
Natalia Plewa
Adam Schabikowski
Weronika Skowrońska
Oktawia Smolińska
Dominika Stefańska
Wiktor Tokarski
Oliwia Zielińska


     Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, panią Dyrektor i wychowawcą uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, podczas której słowo Boże do młodzieży skierował ksiądz Sławomir Dziankowski.


    Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice tegorocznych absolwentów i oczywiście sami uczniowie. Podczas przemówień wspomniano bardzo dobre wyniki dydaktyczne tej klasy, wysokie osiągnięcia sportowe oraz inne sukcesy edukacyjne.


    Wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce dla: Wiktorii Chmieleckiej, która została prymusem klasy, Mileny Piotrowskiej, Weroniki Skowrońskiej, Martyny Kuczyńskiej, Oliwii Bocheńskiej oraz Oktawii Smolińskiej. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Trzy najlepsze uczennice otrzymały stypendium naukowe z rąk Jakuba Gwita Wójta Gminy Powidz, który również pożegnał tegorocznych absolwentów.


    Trzej uczniowie: Krzysztof Choryan, Oliwier Migdał, Wiktor Tokarski zostali uhonorowani medalami za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ponadto dziewczęta: Oliwia Bocheńska, Wiktoria Chmielecka, Małgorzata Kuczyńska, Martyna Kuczyńska, Natalia Plewa, Weronika Skowrońska, Dominika Stefańska, Oliwia Zielińska otrzymały medale za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt.


    Szczególne podziękowania skierowane były do uczniów, którzy w sposób szczególny reprezentowali naszą szkołę i działali w Samorządzie Uczniowskim. Są to: Wiktoria Chmielecka – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Oktawia Smolińska, Oliwia Zielińska i Krzysztof Choryan. Przekazali oni młodszym kolegom i koleżankom sztandar oraz swoje obowiązki wynikające z działalności w SU. Dziesięcioro tegorocznych absolwentów wyróżniało się aktywnością na rzecz innych ludzi w formie wolontariatu.


    Pani Dyrektor wspomniała także szczególne osiągnięcia literackie uczennic obecnej klasy ósmej: Wiktorii Chmieleckiej, która jest Laureatką Powiatowego Konkursu Literackiego „Książki, które nas uczą i bawią” i otrzymała wyróżnienie w XXIX między powiatowym konińskim konkursie poetyckim „Poezja młoda – poezja nowa” i Małgorzaty Kuczyńskiej, która zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Przyrodnicze rymowanie -otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”.


    Pani Dyrektor wraz z wychowawcą podziękowali rodzicom, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie klasy i szkoły: Pani Agnieszce Chmieleckiej, Pani Liliannie Kuczyńskiej, Pani Alicji Gryc, Pani Annie Lipczyńskiej, Pani Iwonie Schabikowskiej, Państwu Anecie i Januszowi Bocheńskim. Szczególne wyróżnienie i tytuł Przyjaciela szkoły otrzymali Państwo Anna i Maciej Piotrowscy.


    To były ostatnie chwile w powidzkich murach szkolnych, nie tylko dla ósmoklasistów, ale także dla wspaniałej nauczycielki matematyki, fizyki, informatyki i techniki. Pożegnaliśmy Panią Karolinę Woźniak, która przeszła do szkoły w Słupcy. Uczniowie podziękowali pani Karolinie za przekazaną wiedzę i zaangażowanie w ich wychowanie.


    Pani Dyrektor podziękowała Pani Woźniak za 16 lat pracy w powidzkiej szkole i życzyła pomyślności w dalszej pracy zawodowej.


    Na zakończenie absolwenci zaprezentowali krótką części artystyczną, w której podziękowali Pani Dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Młodsi koledzy i koleżanki z klasy siódmej pożegnali ósmoklasistów prezentując wspomnienia z licznych szkolnych wydarzeń.


    Uczniowie byli szczęśliwi, że pomimo pandemii, mogli się spotkać i uroczyście odebrać świadectwa oraz pożegnać z powidzką szkołą

        

 

    

                

« inne aktualności