Aktualności

Aktualności

News


X konferencja z cyklu „Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”.

22.09.2018

      Dnia 21.09.2018r.w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyła się jubileuszowa X edycja konferencji z cyklu „Współistnienie terenu przemysłowego i chronionego”.

W konferencji uczestniczyły uczennice ZSP w Powidzu: Karolina Miczyńska, Agata Pietruszewska i Weronika Skowrońska pod opieką pani Doroty Wareńczak.

Temat przewodni tegorocznej konferencji : „Gatunki inwazyjne w parkach krajobrazowych – szanse i zagrożenia”.


Uczestnicy konferencji z uwagą wysłuchali wykładów i prezentacji na temat przyczyn i skutków rozprzestrzeniania się gatunków inwazyjnych. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą o gatunki drzew i krzewów, które przybyły do Polski jako gatunki obce. W sposób dokładny zaprezentowany został Dławisz okrągłolistny, Aronia melanocarpa, Wiśnia wonna, Klon jesionolistny oraz moczarka. Szczególną uwagę wzbudził wykład dotyczący gatunków obcych w Powidzkim Parku Krajobrazowym, który charakteryzował Niecierpka drobnokwiatowego, Robinie akacjową, Nawłoć kanadyjską, Nawłoć późną, Niecierpka gruczołowatego, Erechtites jarzębcolistnego. Podczas konferencji była okazja aby obejrzeć żywe okazy wspomnianych gatunków.


Dla wszystkich uczestników spotkania najciekawszy i najzabawniejszy był pokaz filmów przygotowany przez pana Marcina Kostrzyńskiego, który przedstawiał życie zwierząt leśnych, którego zwykły gość lasu nie ma szans obserwować.


Ponadto podczas konferencji odbyła się sesja posterowa podczas której prezentowane były plakaty przygotowane przez uczniów różnych szkół. Wśród nich znalazły się także plakaty naszych uczniów: Karoliny Miczyńskiej, Agaty Pietruszewskiej, Weroniki Skowrońskiej, Oliwi Lauer, Klaudii Bułakowskiej. Uczennice otrzymały podziękowania za pozytywny wkład w ochronę środowiska i za zaprezentowanie posteru w czasie jubileuszowej X-tej edycji konferencji. Wszystkie uczennice otrzymają także upominki od szkolnego koła LOP.


Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konferencji.

  

« inne aktualności