Aktualności

Aktualności

News


Sprzątanie świata

21.09.2018

      Jak co roku wszyscy uczniowie powidzkiej szkoły po zakończonych zajęciach lekcyjnych wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Wyruszyliśmy w różne strony aby wspólnie zebrać to co szpeci i szkodzi naszemu środowisku naturalnemu. W tym roku do naszej akcji dołączyli się członkowie koła łowieckiego „Łoś” z Witkowa i grupa 35 Amerykanów z jednostki wojskowej w Powidzu.


„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.


„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.


Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączają się w akcję aby wspólnie pomóc naszej matce Ziemi.

« inne aktualności