Aktualności

Aktualności

News


Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

05.12.2017

 

Dnia 1 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej z pisarką książek dla dzieci i młodzieży panią Agnieszką Frączek.


Spotkanie zorganizowane przez bibliotekarza Dorotę Kaźmierską w ramach projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Pani Agnieszka Frączek rozpoczęła spotkanie od prezentacji książki pt. „Zielono mi” tomiku wierszy wesołych, dowcipnych i łamiących języki. Opowiedziała jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły na fabułę i postacie w nich występujące. Dzieci dowiedziały się także jaka jest droga książki od pomysłu aż do jej wydania i pojawienia się w księgarni. Pisarka odczytała również kilka najciekawszych fragmentów swoich najnowszych książek. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie, zadali mnóstwo pytań na które Pani Agnieszka bardzo chętnie odpowiadała.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i wpisami dedykacji z autografem autorki do zakupionych wcześniej książek na zorganizowanym przez bibliotekę kiermaszu.

                               

« inne aktualności